Home / Narozeninový Bash Kyliana Mbappého: Dva Góly Posouvají PSG K Vítězství Nad Metz

Narozeninový Bash Kyliana Mbappého: Dva Góly Posouvají PSG K Vítězství Nad Metz

Paris Saint-Germain (PSG) zajistil vítězství 3:1 nad Metz, když Kylian Mbappé oslavil své 25. narozeniny ve velkém stylu a vstřelil dva zásadní góly. Vítězství dává PSG pohodlný pětibodový náskok ve francouzské lize, když míří do zimní přestávky. Po náročné víkendové remíze 1:1 proti Lille čelilo PSG odhodlanému týmu Metz a v prvním poločase se trápilo.

Průlom přišel na začátku druhého poločasu, kdy Vitinha využil centr od Lee Kang-ina a otevřel skóre francouzského mistra. Metz však rychle odpověděl, když jim Matthieu Udol dal naději. Pozornost se poté přesunula na Mbappého, který předvedl svou brilantnost úžasným úderem z 20 yardů do horního rohu a zvýšil na 2:0. Vitinhovo otvírání přimělo fanoušky, kteří dychtivě očekávali další, a Mbappého narozeninové údery vyvolaly vlny vzrušení skrz moře PSG Dresy na stadionu. To znamenalo pro Mbappého 18. ligový gól v sezóně, čímž prodloužil své vedení v tabulce střelců.

Mbappého vynikající výkon v den jeho narozenin byl vzpomínkovým momentem, protože předtím skóroval v den svých narozenin před šesti lety při vítězství 3:1 nad Caen ve věku 19 let. Mbappé, maestro ve svých ikonických Fotbalové Dresy , předvedl, proč je stěžejní síla, když si svými góly zajistil pohodlný náskok do zimní přestávky. Francouzský útočník je pro PSG plodný od svého příchodu z Monaka v roce 2017 a nashromáždil klubový rekord 233 gólů ve 282 zápasech.

Hrozící nejistota však obklopuje Mbappého budoucnost, protože jeho smlouva vyprší na konci sezóny. Hvězdný hráč ještě neuvedl, zda podepíše prodloužení s PSG, nebo potenciálně udělá významný krok, o Realu Madrid se mluví jako o dlouhodobém nápadníkovi. Navzdory smluvní situaci je Mbappého pozoruhodná schopnost střílet góly i nadále životně důležitým přínosem pro PSG, takže fanoušci touží vidět, co pro plodného útočníka čeká budoucnost.