Home / Anglie Uniká Ze Zoufalé Situace A Postupuje Do čtvrtfinále

Anglie Uniká Ze Zoufalé Situace A Postupuje Do čtvrtfinále

Vyřazovací fáze Evropského poháru je plná dramat a překvapení. Anglie spoléhala na tradici Bellinghamu, že vyřadí Slovensko 2:1 a postoupí do čtvrtfinále. V této hře Anglie zázračně postoupila v zoufalé situaci. Nebylo to jen vítězství, ale také vzrušující zvrat. V této hře nebyli hráči v Dresy Anglie ME 2024 v dobré kondici. Pouze v prvních 16 minutách hry byli postupně napomenuti žlutými kartami Guei, Menou a Bellingham a ve 24. minutě se Schranz v Dres Slovensko ME 2024 ujal vedení v prolomení patové situace a dostal Anglii do pasivní situace. Ve druhém poločase se situace v Anglii nezlepšila. Fodenův gól byl vyloučen z ofsajdu a Riceova střela dopadla na tyč. Celková ofenzíva Anglie postrádala účinnou taktickou koordinaci a téměř spoléhala na individuální schopnosti hráčů při propagaci útoku. Až do posledních 30 sekund hry vstupující do času zranění se Bellingham v dresu číslo 10 prosadil a parádním hákem vyrovnal skóre a úspěšně dotlačil zápas do prodloužení. Poté s pomocí hlavičky miliardáře Tonyho, který nastoupil jako střídající hráč, Kane úspěšně poslal míč do branky a zajistil tak Anglii vítězství. Pro Bellinghama tato hra opět prokázala jeho schopnost vstřelit tradovaný gól. Podle statistik ESPN nastoupil v této sezóně 51krát v klubu a národním týmu, vstřelil 27 gólů a měl 15 asistencí, což je v průměru 1 gól za 105 minut na zápas. Zejména rozhodující role Bellinghamu v klíčových okamžicích hry byla velmi oceněna. Anglie se pod Bellinghamovým vedením nejen vzpamatovala z poklesu v této hře, ale také prokázala odolnost týmu a odhodlání vyhrát. Ve čtvrtfinále se střetnou se Švýcarskem a my se těšíme na jejich lepší výkon a dopad na šampionát!